بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
شعار سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری
سخن روز

در تئوری اگر به انسان در برابر اعمالش مسؤولیت بدهید، در آن صورت حق انتخاب دارد که قبول کند یا نکند

پیوند ها


 


 
امروز چهارشنبه مورخ 31 شهریور ماه یک هزار و چهارصد
شرکت خودوری های اداره در مراسم رژه خودرویی شهرستان گلپایگان همزمان با روز اول هفته دفاع مقدس
روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلپايگان
امروز سه شنبه مورخ 1400/6/16 شهرستان گلپایگان
پیرو هماهنگی و پیگیری های صورت گرفته مهندس نریمانی معاونت فنی اداره کل متبوع پیرامون تهیه طرح مطالعات مدیریت مناطق بیابانی در منطقه تالاب شور گلپایگان ( دشت شمال ) که با توجه به کاهش سطح سفره های آب زیر زمینی و خشک سالی های متمادی تبدیل به منطقه عاری از پوشش گیاهی و بیابانی گردیده و تا حدودی کانون ریز گردهای شهر گلپایگان نیز گردیده در مورخ 1400/6/16 بازدیدی توسط کارشناسان دفتر فنی امور بیابان سازمان جنگلها ، مراتع و ابخیزداری کشور ، دکتر حاجی بگلو،مهندس عبدالحسینی، مهندس طاهری در معیت مهندس ایمانیان معاونت اداره امور بیابان از منطقه یاد شده  بعمل آمد و  مقرر گردید طرح مطالعاتی مذکور با در نظرگرفتن  جمیع جهات فنی ،اقتصادی ، اجتماعی و ....  توسط دفتر فوق تهیه و تنظیم و جهت پیگیری اخذ اعتبارات اصلاحی و احیایی مورد نیاز توسط این اداره به اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان ارسال گردد .
روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گلپایگان

  بر اساس رای قطعی صادره از مراجع قضایی و با همکاری یگان ویژه انتظامی و مامورین کلانتری مرکزی شهرستان از میزان ۸۲۸ مترمربع از اراضی ملی پلاک رباط زیلیا خلع ید و رفع تصرف گردید.

تعاونی منابع طبیعی و آبخیزداری

 

شرکت‌های تعاونی یکی از انواع سازمان‌های مشارکتی است که در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات و منابع‌طبیعی بکار گرفته شده است.‌ تعاونی‌ها چه از دیدگاه نظری و چه از لحاظ کاربردی به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین و پرکارترین سازمان‌های مشارکتی در مقام یکی از نهادهای توسعه‌ای به خدمت گرفته شده‌اند.‌ تعاونی‌ها می‌توانند در ایجاد نظام غیر متمرکز تصمیم‌گیری، در واگذاری 6 امور به مردم ذینفع در هر جامعه، در شناسایی و اشتغال از امکانات و قابلیت‌های محلی، در یکپارچه‌سازی و انسجام جامعه در جریان توسعه در مواجه جمعی با طرف‌های قرارداد و افزایش قدرت چانه‌زنی در ایجاد زمینه‌ها و توان برنامه‌ریزی و رشد برنامه‌ای و در یک کلام به توسعه سریع کمک شایان توجهی بدهند.‌ با توجه به مزایای بسیار زیاد تعاونی‌ها، به خصوص در بخش منابع‌طبیعی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اقدام به سازماندهی و تشکل مردم در قالب تعاونی‌های جنگل، مرتع، بهره‌برداری از محصولات فرعی، مدیریت منابع جنگلی، تثبیت شن، تعاونی در قالب طرح طوبی و آبخیزداری نموده است.‌ 
 

 صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری                                                                                                

به منظور ساماندهي سرمايه‌گذاري در بخش کشاورزی برابر ماده 12 قانون تاسيس وزارت جهادكشاورزي درسال 1379 اين قانون دولت موظف است با مشاركت توليدكنندگان و بهره‌برداران، اقدام به تأسيس صندوق‌هايي نمايد كه وظيفه اصلي آن توسعه كمي و كيفي سرمايه‌گذاري در بخش باشد.

اين صندوق‌ها با مشاركت 51 درصدي توليدكنندگان و 49 درصدي دولت و با سرمايه اوليه دولتي 1000 ميليارد ريال كه از محل فروش اموال مازاد وزارت جهاد كشاورزي تأسيس مي‌شوند. ماهيت اين صندوق‌ها غير دولتي و مبتني بر قانون تجارت اداره می‌شوند.

شركت خدمات مهندسي جهاد به عنوان ظرف اجرايي اين مصوبه از سوي هيئت وزيران تعيين و به نام شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي به عنوان نماينده دولت فعاليت خود را از سال 1382 آغاز نمود. تا كنون 4 صندوق ملي تخصصي - موضوعي در زيربخش‌هاي دامپروري، صنايع لبني و امور عشايري و همچنين صندوق‌هاي حمايت از توسعه بخش كشاورزي در تمامي استان‌هاي كشور بطور فراگير جهت تمامي زير بخش‌هاي كشاورزي تأسيس شده است. سرمايه صندوق‌هاي تأسيس شده بالغ بر 1200 ميليارد ريال است و حدود 4 هزار تشكل تعاوني و اتحاديه فعال در زير بخش‌هاي كشاورزي سهامدار صندوق‌هاي تأسيس شده مي‌باشند.

از بهمن سال سال 1388 فعاليت جدي تأسيس صندوق در زيربخش منابع‌طبيعي و آبخيزداري با تشكيل كار گروهي متشكل از نمايندگان بخش‌هاي مختلف آغاز شد. اصفهان اولین استانی است که از تأسیس این صندوق استقبال نموده و هم اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. 

 

در این خصوص، گزارش "مستندات تأسيس صندوق‌هاي حمايت از توسعه منابع‌طبيعي و آبخيزداري" که در سال 1389 تهیه شده است ارائه می‌شود:

*فایل کامل گزارش

ارتباط با ریاست اداره
                          
ملاقات مردمی با رئیس اداره
روزهای دوشنبه
تلفن تماس: 03157442500
داخلی 12
 

 
همیار طبیعت
1401
تير
سه شنبه
7
اوقات شرعی
مترجم سایت
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 90307
  • بازدید امروز : 42
  • بازدید دیروز : 47
  • بازدید این ماه : 1353
  • بازدید ماه قبل : 1384
پیش بینی آب و هوای گلپایگان
پیشخوان