آخرین مهلت تمدید پروانه چرای دام تا 11 مرداد ماه یک هزار و چهارصد و دو 

 صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری                                                                                                

 

 صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری                                                                                                

به منظور ساماندهي سرمايه‌گذاري در بخش کشاورزی برابر ماده 12 قانون تاسيس وزارت جهادكشاورزي درسال 1379 اين قانون دولت موظف است با مشاركت توليدكنندگان و بهره‌برداران، اقدام به تأسيس صندوق‌هايي نمايد كه وظيفه اصلي آن توسعه كمي و كيفي سرمايه‌گذاري در بخش باشد.

اين صندوق‌ها با مشاركت 51 درصدي توليدكنندگان و 49 درصدي دولت و با سرمايه اوليه دولتي 1000 ميليارد ريال كه از محل فروش اموال مازاد وزارت جهاد كشاورزي تأسيس مي‌شوند. ماهيت اين صندوق‌ها غير دولتي و مبتني بر قانون تجارت اداره می‌شوند.

شركت خدمات مهندسي جهاد به عنوان ظرف اجرايي اين مصوبه از سوي هيئت وزيران تعيين و به نام شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه بخش كشاورزي به عنوان نماينده دولت فعاليت خود را از سال 1382 آغاز نمود. تا كنون 4 صندوق ملي تخصصي - موضوعي در زيربخش‌هاي دامپروري، صنايع لبني و امور عشايري و همچنين صندوق‌هاي حمايت از توسعه بخش كشاورزي در تمامي استان‌هاي كشور بطور فراگير جهت تمامي زير بخش‌هاي كشاورزي تأسيس شده است. سرمايه صندوق‌هاي تأسيس شده بالغ بر 1200 ميليارد ريال است و حدود 4 هزار تشكل تعاوني و اتحاديه فعال در زير بخش‌هاي كشاورزي سهامدار صندوق‌هاي تأسيس شده مي‌باشند.

از بهمن سال سال 1388 فعاليت جدي تأسيس صندوق در زيربخش منابع‌طبيعي و آبخيزداري با تشكيل كار گروهي متشكل از نمايندگان بخش‌هاي مختلف آغاز شد. اصفهان اولین استانی است که از تأسیس این صندوق استقبال نموده و هم اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد. 

 

در این خصوص، گزارش "مستندات تأسيس صندوق‌هاي حمايت از توسعه منابع‌طبيعي و آبخيزداري" که در سال 1389 تهیه شده است ارائه می‌شود:

*فایل کامل گزارش

بازدید : 883
13 مرداد 1399 ساعت 06:16 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
ارتباط با ریاست اداره
                          
ملاقات مردمی با رئیس اداره
روزهای دوشنبه
تلفن تماس: 03157242500
داخلی 12
 

 
همیار طبیعت
1402
خرداد
جمعه
19
اوقات شرعی
مترجم سایت
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 113767
  • بازدید امروز : 44
  • بازدید دیروز : 22
  • بازدید این ماه : 383
  • بازدید ماه قبل : 1691
پیش بینی آب و هوای گلپایگان
پیشخوان